Bardzo cieszymy się, że ciemny tryb graficzny, który został udostępniony w ramach motywu WIKAMP 2022 spotkał się z tak ciepłym przyjęciem. Z trybu ciemnego WIKAMP 2022 korzysta obecnie prawie 2000 użytkowników platformy (stan na 15.03.2023), czyli prawie czterokrotnie więcej niż z trybu ciemnego WIKAMP 2017, z którego korzystało nieco ponad 500 osób.
Problematyka kontrastu i kolorystyki treści wprowadzanej przez użytkowników
- uatrakcyjnienie wyglądu prezentowanej treści,
- podkreślenie ważności konkretnych sformułowań w tekście.

Rozwiązanie problemu - inwersja kolorów w trybie ciemnym
Wdrożone zostały rozszerzenia do edytora Atto, dzięki którym możliwe jest włączenie automatycznej inwersji kolorów w trybie ciemnym (działającej na zasadzie negatywu) dla całej zawartości edytowanej w ramach danego pola.
Aby włączyć inwersję kolorów, należy wybrać opcję Inwersja kolorów w trybie ciemnym [1] z paska narzędzi edytora lub nacisnąć przycisk Włącz inwersję kolorów w trybie ciemnym, który dostępny jest w panelu wyboru kolorów czcionki i tła [2]. Włączenie inwersji kolorów jest sygnalizowane przez stosowny komunikat [3].
Po
zapisaniu zmian i przejściu na tryb ciemny zauważymy, że znacząco
poprawiła się czytelność i kontrast wprowadzonej zawartości:
Zasady działania inwersji kolorów:
- Inwersja wpływa na wygląd wprowadzonej zawartości tylko w ciemnym trybie graficznym, nie modyfikuje wyglądu wprowadzonej zawartości w standardowym, jasnym trybie.
- Działanie inwersji zmienia wygląd zawartości dla wszystkich użytkowników wyświetlających daną zawartość w trybie ciemnym.
- Inwersja może zostać włączona/wyłączona przez każdego użytkownika posiadającego dostęp do edycji danej zawartości.
Aby wyłączyć inwersję, należy ponownie skorzystać z jednego z przycisków [1][2]